Szalony mecz w Kielcach

W ostatnim meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce na własnym obiekcie podejmowała zespół Cracovii. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:2.

Korona w pierwszej części meczu zdołała trzykrotnie pokonać bramkarza rywali. Do siatki Cracovii trafiali Bartosz Rymaniak, Ivan Jukic oraz Nabil Aankour. Zawodnicy z Krakowadwukrotnie w tej połowie pokonali bramkarza z Kielc. Autorami tych trafień byli Michal Siplak oraz Krzysztof Piątek.  W drugiej połowie na 4:2 dla Korony wynik ustalił Marcin Cebula.

” pierwszej połowy nie byłem zadowolony. Nie tak wyobrażam sobie piłkę nożną. W przerwie to sobie przedyskutowaliśmy i potem pokazaliśmy to, co przez cały tydzień trenowaliśmy. Chciałbym pogratulować drużynie. Przegrywaliśmy, ale udało nam się odwrócić wynik meczu. To pokazuje charakter drużyny. Jest jednak za wcześnie, żeby świętować. Za tydzień w Gdyni mamy kolejny ważny mecz. Jeśli wtedy uda się wgrać, to może wtedy pozwolę sobie na mały kieliszek wina” – powiedział trener Korony, Gino Letteri dla korona-kielce.pl