Barcelona wygrała na Camp Nou

FC Barcelona na Camp Nou w środowy wieczór mierzyła się z Olympiakosem Pireus w ramach Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blaugrany 3:1.

Po pierwszej części meczu gospodarze prowadzili 1:0  po samobójczym golu Dimitriosa Nikolaou. Kolejne dwie bramki dla Barcelony to trafienia Lionela Messiego oraz Lucasa Digne. Honorową bramkę dla greckiego klubu zdobył właśnie Nikolaou. Warto zaznaczyć, iż Blaugrana od 42. minucie grała w dziesiątkę po czerwonej kartce pokazanej Gerardowi Pique.

„”Jesteśmy zadowoleni, nie jest łatwo odnosić zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Rywale bronili się blisko swojego pola karnego i chcieli zaskoczyć nas w kontrataku. Później napotkaliśmy przeszkodę w postaci czerwonej kartki i nie mogliśmy grać tak ofensywnie. W takich przypadkach rytm spada. Ogólnie jesteśmy jednak zadowoleni, ponieważ udało nam się otworzyć mecz w drugiej połowie mimo gry w osłabieniu” – ocenił mecz trener gospodarzy, Ernesto Valvedre na łamach Marci.