Imponujący mecz Korony Kielce

Lechia Gdańsk w ramach 14. serii gier polskiej Lotto Ekstraklasy podejmowała na własnym stadionie zespół Korony Kielce. Spotkanie zakończyło się imponującym zwycięstwem gości aż 5:0.

Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Nika Kacharava. Po jednym trafieniu dołożyli Maciej Górski, Bartosz Rymaniak oraz Elia Soriano.

„Myślę, że taktycznie zagraliśmy na wysokim poziomie. Mieliśmy problem w pierwszych 7-8 minutach, bo jeden piłkarz źle realizował założenia. Poprawiliśmy to i powiedzieliśmy mu, co musi zmienić i od tej pory mieliśmy mecz pod kontrolą. Wolałbym chyba strzelić dzisiaj 2 bramki mniej i strzelić je w piątek. Muszę pogratulować mojemu zespołowi, bo byliśmy skoncentrowani, dobrze graliśmy po przerwie. Prowadziliśmy wysoko, ale solidnie pracowaliśmy i realizowaliśmy założenia. Nie ma czasu na świętowanie, musimy szybko odpocząć, bo zaraz gramy kolejne mecze, szczególnie w piątek. Musimy być zregenerować. Życzymy trenerowi Lechii powodzenia w przyszłości” – powiedział po meczu trener Korony, Gino Lettieri dla korona-kielce.pl