Kolejorz lepszy od Portowców

Lech Poznań w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki polskiej Lotto Ekstraklasy podejmował na własnym obiekcie zespół Pogoni Szczecin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Pierwszą bramkę w 20. minucie zdobył Darko Jevtić. Wynik spotkania ustalił już w drugiej części meczu Emir Dilaver.

„Zdobyłem drugą bramkę w barwach Lecha i jest to dla mnie bardzo fajne uczucie. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc drużynie w trudnym momencie spotkania w drugiej połowie. Rywale grali pressingiem i naciskali na nas. Być może straciliśmy trochę sił po przerwie, choć nie wiem, dlaczego tak się stało, gdyż mamy za sobą dobre przygotowania. Powinniśmy trochę wyżej atakować, szybciej wyprowadzać akcje, częściej przenosić piłkę na drugą stroną boiska, a to rywale zaczęli stwarzać więcej okazji. Po drugiej bramce grało nam się już dużo łatwiej. Z pewnością przeanalizujemy to spotkanie i wyciągniemy odpowiednie wnioski” – powiedział po meczu jeden z zawodników Lecha, Dilaver dla lechpoznan.pl