Niedzielne spotkania Lotto Ekstraklasy

W pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia wygrała z Koroną Kielce 6:0. We Wrocławiu natomiast Śląsk na własnym obiekcie uległ zespołowi z Niecieczy 1:2.

W Krakowie już po pierwszych 45. minutach gospodarze prowadzili 3:0. Po zmianie stron Krakowianie dołożyli kolejne trzy gole nie dając najmniejszych szans zespołowi z Kielc. Bramki dla Cracovii zdobywali kolejno : Mateusz Szczepaniak 15, Krzysztof Piątek 23, 64, Marcin Budziński 34, Miroslav Čovilo 47, Mateusz Wdowiak 87.

We Wrocławiu natomiast po pierwszej połowie był remis 1:1 po samobójczej bramce Patryka Fryca oraz trafieniu z rzutu karnego Wojciecha Kędziory. Po zmianie stron w 48. minucie Goncalves dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grając w przewadze Nieciecza zdobyła drugą bramkę i wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.