Everton lepszy od Arsenalu

Everton FC w meczu 16. kolejki angielskiej Premier League podejmował na Goodison Park zespół Arsenalu Londyn. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1.

Mecz lepiej zaczął się dla gości. W 20. minucie Alexis Sanchez uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Seamus Coleman. Druga połowa to widowisko pełne emocji. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył obrońca Evertonu Ashley Williams.

„To chyba pierwsza sytuacja w tym sezonie, gdzie przez błąd arbitra tracimy punkty. Z drugiej strony, możemy mieć pretensje do samych siebie, że strzeliliśmy w tym meczu tylko jednego gola” – powiedział po meczu szkoleniowiec Arsenalu Arsene Wenger na łamach portalu Soccerway.