FC Barcelona zdeklasowała Las Palmas

FC Barcelona odniosła pewne zwycięstwo w meczu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Tym razem podopieczni Luisa Enrique wygrali aż 5:0 z Las Palmas.

Już w 14. minucie Luis Suarez wyprowadził Dumę Katalonii na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze dołożyli kolejne cztery trafienia i nie dali szans Las Palmas. Autorami tych trafień byli kolejno: Lionel Messi, Luis Suarez, Arda Touran oraz Aleix Vidal.

„Jednym z naszych celów było to, aby zwrócić szczególną uwagę wtedy, kiedy nie mieliśmy piłki, ponieważ wiedzieliśmy o jakości Las Palamas. To jest bowiem zespół z dużymi możliwościami” – powiedział po meczu szkoleniowiec Blaugrany Luis Enrique cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Barcelony.