Barcelona lepsza od Atletico

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla Atletico Madryt podejmowało na własnym obiekcie zespół FC Barcelony. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

Pierwsza połowa w wykonaniu Blaugrany była wyśmienita. Już po 33. minutach podopieczni Lusia Enrique prowadzili 2:0. Autorami bramek byli kolejno Luis Suarez oraz Lionel Messi. W drugiej połowie zespół gospodarzy znacząco poprawił grę. W 59. minucie kontaktowe trafienie zanotował strzałem głową Antoine Griezmann.

” Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była wielka i dzięki temu wygraliśmy. Strzeliliśmy dwa gole na wyjeździe i to jest bardzo ważny w kontekście rewanżu. Atletico wysoko atakuje, taki ma styl gry i w końcówce nie było łatwo” – powiedział po spotkaniu strzelec pierwszego gola Luis Suarez na łamach fcbarcelona.com