Barcelona wygrała z Athletic Bilbao

FC Barcelona w ramach 23. kolejki hiszpańskiej La Liga podejmowała na Camp Nou Athletic Bilbao. Blaugrana odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Pierwszą bramkę w 18. minucie strzelił Paco Alcacer. Podwyższył jeszcze przed przerwą Lionel Messi. Autorem ostatniej bramki był w 67. minucie Aleix Vidal.

„Z Athletikiem nigdy nie gra się wygodnie. Nieważne jaki jest wynik ani ile masz sytuacji. Wysoki pressing tej drużyny oznacza pojedynki jeden na jednego w różnych strefach boiska. Staraliśmy się zdziałać coś z tyłu, najtrudniej było na początku, bo rywale nie byli zmęczeni. Uważam, że udało nam się stworzyć okazje do strzelenia goli i dobrze wychodziliśmy z piłką. Przeciwnicy również mieli swoje szanse po naszych błędach. Gdy znaleźliśmy wolną przestrzeń, staliśmy się efektywni. Bramki Paco i Messiego dały nam przewagę w drugiej połowie, która była podobna do pierwszej, ale pressing nie był już taki sam. Nie popełniliśmy tylu błędów, a rywale sprawili, że musieliśmy dużo biegać. Oceniam ten mecz pozytywnie, zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy całego zespołu, by przetrwać w tych rozgrywkach. Niektórzy piłkarze mogli dziś odpocząć przed zbliżającymi się spotkaniami. Te trzy punkty są świetne” – przyznał po meczu trener gospodarzy Luis Enrique na łamach Marci.