Arsenal bez szans w starciu z Bayernem

W ramach rewanżowego meczu 1/8 Ligi Mistrzów Arsenal Londyn na własnym stadionie podejmował zespół Bayernu Monachium. Pierwsze spotkanie w stolicy Bawarii zakończyło się wygraną Bayernu 5:1.

Arsenal miał okazję na swojej murawie do rewanżu. I mecz zaczął się bardzo dobrze, bowiem po serii ataków jeden z nich przyniósł bramkę podopiecznym Arsene’a Wenger’a. W 20. minucie chytrym strzałem Theo Walcott pokonał Manuela Neuera.

Druga połowa to już jednak popis gry Bayernu. Bawarczycy strzelili kolejno pięć bramek i powtórzyli wyczyn z pierwszego meczu wygrywając w dwumeczu aż 10:2. Bramki dla drużyny z Monachium strzelali kolejno Robert Lewandowski, Arjen Robben, Douglas Costa oraz dwukrotnie Arturo Vidal.