Lech lepszy od Pogoni

w ramach półfinału Pucharu Polski Lech Poznań podejmował na swoim obiekcie zespół Pogoni Szczecin. Spotkanie zakończyło się wygraną Kolejorza 3:0.

Pierwszą bramkę w 32. minucie zdobył Szymon Pawłowski. W drugiej części spotkania Lechici trafili jeszcze dwa razy. Autorami tych trafień byli Dawid Kownacki oraz Lasse Nielsen.

„Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz. Można powiedzieć, że druga połowa była lepsza i stwarzaliśmy sobie dogodniejsze okazje. Możemy być zadowoleni – trzeci mecz i kolejne trzy zdobyte bramki. Musimy być jednak skupieni i dalej ciężko pracować, ponieważ przed nami spotkanie rewanżowe. Jestem zadowolony z wyniku, z gry i z tego z jaką drużyna motywacją zagrała dzisiaj. Mieliśmy bardzo ciężki okres przygotowawczy i to teraz procentuje. Drużyna gra dobrze, wszyscy są zdrowi i przede wszystkim zespół wygrywa. Jestem bardzo zadowolony, że pomimo kilku zmian w składzie wszyscy moi piłkarze zagrali dobry mecz” – powiedział po meczu szkoleniowiec Lecha Poznań Nenad Bjelica na łamach lechpoznan.pl