Remis w hicie Premier League

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 22. kolejki angielskiej Premier League Manchester City podejmował Tottenham Hotspur.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze. The Citizens po golach Sane oraz De Bruyne prowadził już 2:0. Tottenham jednak doprowadził do remisu po trafieniach Alliego i Sona.

„Szczerze mówiąc uważam, że Manchester City był lepszy od nas. W pierwszej połowie zagrali o wiele lepiej niż my, a my nie zagraliśmy w sposób, który jest dla nas naturalny. Czasami jednak trudno jest utrzymać tempo i zagrać w sposób, w jaki gra się normalnie. Dzisiejszy mecz był dla nas wielkim wyzwaniem. Straciliśmy dwie bramki i ważne jest, że mimo wszystko potrafiliśmy się podnieść i wywalczyć punkt. Pokazaliśmy wiarę i charakter i temu zawdzięczamy dzisiejszy sukces. Jestem zadowolony, ale nasza wydajność nie była najlepsza, ponieważ nie zagraliśmy w sposób, w jaki chcieliśmy grać. Czasami jednak zdarzają się spotkania, kiedy pewne elementy szwankują, a trzeba pokazać charakter i zrobiliśmy to dzisiaj” – powiedział po spotkaniu trener gości Mauricio Pochettino na łamach tottenhamhotspur.com.