Remis Realu z Sevillą

Sevilla FC podejmowała na własnym stadionie w Pucharze Króla zespół Realu Madryt. Mecz zakończył się wysokim remisem 3:3.

Po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 1:0. Jedyne trafienie było autorstwa samobójczego trafienia Danilo. W drugiej części spotkania worek z bramkami się otworzył. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania Asensio dorprowadził do wyrównania. Na trafienie Hiszpana Sevilla odpowiedziała dwoma bramkami. Ich autorami byli Jovetić oraz Iborra. Sergio Ramos w 83. minucie z rzutu karnego zdobył kontaktową bramkę. Gdy wydawało się, że Real przegra ten mecz Karim Benzema w 93. minucie doprowadził do wyrównania. Tym samym Real awansował do kolejnej rundy Pucharu Króla.

„To był bardzo ciężki mecz. Rywale zagrali niesamowicie dobrze i tak naprawdę z przebiegu meczu zasłużyli na więcej” – stwierdził Zinedine Zidane na łamach oficjalnej strony internetowej Realu Madryt.