Sobotnie spotkania 11 kolejki Lotto Ekstraklasy

W sobotnich meczach 11 kolejki Lotto Ekstraklasy doszło do trzech ciekawych spotkań. Arka Gdynia uległa na własnym boisku Piastowi Gliwice 1:2. Również na własnym obiekcie Wisła Płock po emocjonującym meczu przegrała z Wisłą Kraków 2:3. W ostatnim meczu Legia Warszawa pewnie wygrała z Lechią Gdańsk 3:0.
W pierwszym spotkaniu Piast Gliwice do przerwy prowadził 1:0 po golu Gerarda Badii. Po przerwie z rzutu karnego wyrównał Vinicius. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. w 88 minucie meczu Hebert dał zwycięską bramkę i Piast wyjeżdża z Gdyni z trzema punktami.
Spotkanie Wisły Płock z Wisłą Kraków zaczęło się od dwóch bramek w pierwszej połowie gości. Jednak Gospodarze po przerwie zdołali wyrównać. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się remisem, Patryk Małecki w 90 minucie strzelił zwycięskiego gola.
Ostatni sobotni mecz 11 kolejki ekstraklasy to całkowita dominacja Legii Warszawa w starciu z Lechią Gdańsk. Gospodarze strzelili trzy bramki i nie stracili ani jednej.