Tottenham wygrał na White Hart Line

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 37. kolejki angielskiej Premier League Tottenham Hotspur na White Hart Line zespół Manchester United. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1.

Pierwszą bramkę dla Kogutów zdobył w 6. minucie Victor Wanyama. Do wyrównania po pięknej akcji Martiala doprowadził Wayne Rooney. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił niezawodny w tym sezonie Harry Kane.

„Tottenham osiągnął maksymalny potencjał. Ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy i motywację do wygrania ostatniego meczu u siebie. Po drugiej stronie była drużyna, która starała się odnaleźć balans z zawodnikami nie grającymi na swoich optymalnych pozycjach. Chcieliśmy dać minuty gry piłkarzom, którzy tego potrzebują oraz chronić tych potrzebujących ochrony. Przy 2:0 wprowadziliśmy do zespołu nieco więcej jakości. Mówiąc dokładniej, wprowadziliśmy balans, ponieważ przesunęliśmy zawodników na ich odpowiednie pozycje. Pomocnicy grali w pomocy i gra znacząco się poprawiła. Doprowadziliśmy do wyniku 2:1, a mogło być 2:2. Jestem zadowolony z indywidualnej postawy piłkarzy. Straciliśmy dwa łatwe gole, ale ta drużyna nie była przyzwyczajona do wspólnej gry, a piłkarze nie grali na swoich pozycjach. Zabrakło nam skupienia i koncentracji, ale mi to nie przeszkadza” – powiedział po meczu trener gości Jose Mourinho dla Sky Sports.