United lepsze w derbach Manchesteru

W ćwierćfinałowym pojedynku Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United okazał się lepszy od Manchesteru City. Czerwone Diabły awansowały po golu Juana Maty.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, chociaż okazje ku temu były. Dopiero w 54. minucie po podaniu Ibrahimovicia Juan Mata pokonał Wilfredo Caballero. Mimo licznych prób doprowadzenia do remisu podopiecznych Pepa Guardioli wynik nie uległ zmianie.

„Dzisiaj drużyna grała przy pełnych trybunach, co obrazowało wsparcie dla zespołu. Chciałbym za to bardzo podziękować. Widać, że miłość kibiców nie jest mniejsza nawet w momencie, gdy ich drużyna przegrywa” – powiedział Jose Mourinho na łamach „soccerway”.