Ważne zwycięstwo Lechii Gdańsk

W ramach 11. kolejki polskiej Lotto Ekstraklasy w Gdańsku miejscowa Lechia podejmowała zespół Zagłębia Lubin. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Żadnej z drużyn nie udało się w tej części meczu przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w 60. minucie Flavio Paixao zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

„Zagraliśmy dziś słabsze spotkanie, ale mimo wszystko nie musieliśmy przegrać w Gdańsku. Szkoda naszych sytuacji w końcówce, kiedy mieliśmy szanse na zdobycie wyrównującej bramki. Na pewno potrafimy grać lepiej, szybciej i bardziej konkretnie. W meczu z Lechią byliśmy za wolni i zbyt schematyczni, dodatkowo brakowało nam dośrodkowań i strzałów. Na pewno mamy pretensje do siebie, że nie ruszyliśmy odważniej do przodu wcześniej. Z drugiej strony Lechia dobrze zabezpieczała dostęp do swojej bramki i trudno było znaleźć nam wolne przestrzenie w ataku. Gratuluję wygranej gdańszczanom, a my wracamy do Lubina z poczuciem wielkiego niedosytu” – powiedział szkoleniowiec Miedziowych, Piotr Stokowiec dla lechia.pl