Wisła lepsza od Lechii Gdańsk

Wisła Kraków w ostatnim sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy wygrała z Lechią Gdańsk. Mecz zakończył się wygraną Białej Gwiazdy 3:0.

Już po 26. minutach podopieczni trenera Sobolewskiego prowadzili 2:0. Gole zdobyli Arkadiusz Głowacki i Rafał Boguski. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części spotkania. Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Gdańszczanie mieli swoje okazje jednak nie potrafili ich wykorzystać. Najlepszą okazję ku temu zdecydowanie miał Marco Paixao. Portugalczyk nie potrafił jednak w 64. minucie wykorzystać rzutu karnego. To co nie udało się gościom, zrobili piłkarze Wisły. Wynik meczu w 88. minucie ustalił Zachara pewnie pokonując bramkarza przyjezdnych.

Po tym meczu Lechia wciąż zajmuje pozycję lidera Lotto Ekstraklasy. Wisła natomiast plasuje sie na 8. pozycji z 24. oczkami na koncie.