The Reds wygrali z NK Maribor

Pewnym zwycięstwem Liverpoolu FC zakończyło się środowe spotkanie tegorocznej Ligi Mistrzów z NK Maribor. The Reds pokonali rywali na Anfield Road 3:0.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali. W drugiej połowie bramki dla gospodarzy strzelali Mohamed Salah, Emre Can oraz Daniel Sturridge.

„Cierpliwość zawsze jest bardzo ważnym czynnikiem w tym sporcie. Jeśli masz świetny początek meczu to życie staje się dla ciebie łatwiejsze, ale jak nie poprowadzisz tego dobrze to problemy natychmiast do ciebie wracają. Każdy widział, że pierwsza połowa nie należała do tych najbardziej ekscytujących w futbolu. Była bardzo trudna. Spodziewaliśmy się takiej strategii gry z ich strony. Gdyby wybrali inny wariant, na pewno byłoby to dla nas sporym zaskoczeniem. Wielu ich zawodników nie opuszczało własnego pola karnego i mieliśmy problem z tworzeniem sytuacji, dodatkowo przemieszczaliśmy się w złych kierunkach” – ocenił po spotkaniu trener gospodarzy Jurgen Klopp dla lfc.com