Remis na Anfield Road

Liverpool FC w ramach 13. kolejki angielskiej Premier League podejmował na Anfield Road zespół Chelsea Londyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy gospodarzy po trafieniu w 65. minucie Mohameda Salaha. Do wyrównania w 85. minucie doprowadził zawodnik The Blues, Willian.

„Myślę, że możemy być zadowoleni z tego meczu. Obydwa zespoły zagrały z dużą intensywnością od początku do samego końca. Z trudnością podeszliśmy do tego starcia po długiej podróży jaka mieliśmy w ciągu tygodnia, nie mieliśmy czasu na wypoczynek. Kiedy grasz przeciwko silnej drużynie, nic nie jest proste, myślę więc, że możemy być zadowoleni – w pierwszej połowie spotkania byliśmy solidni i niebezpieczni. W drugiej odsłonie meczu mieliśmy wiele okazji na bramkę, ale w decydującym momencie traciliśmy piłkę. Można uznać, że mieliśmy pecha patrząc na naszą dynamikę pod bramką, ale z drugiej strony jestem zadowolony widząc reakcję, wielką wolę i pragnienie aby odwrócić losy meczu. Zremisowaliśmy, ale staraliśmy się wygrać, więc możemy być zadowoleni” – powiedział po meczu menadżer gości, Antonio Conte dla chelseafc.com