Atalanta lepsza od Empoli

We wtorkowym meczu 18. kolejki włoskiej Serie A zawodnicy z Atalanty podejmowali ekipę Empoli. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania pierwszego gola zdobyli goście za sprawą Levana Mchedlidze. Na trafienie Gruzina Empoli odpowiedziało dwoma bramkami. Pierwszą z nich zdobył w 74. minucie Franck Kessie. Wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry Marco D’Alessandro.

„Dominowaliśmy przez większość czasu, nawet w pierwszej połowie. Musimy być bardziej precyzyjni na 16 metrze, bo cierpimy z powodu niedokładności” – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Atalanty Gian Piero Gasperini na łamach Sky Sport Italia.