Liga Europy: Arsenal lepszy od CSKA

W ramach ćwierćfinałowego spotkania Ligi Europy Arsenal Londyn na Emirates Stadium podejmował zespół CSKA Moswka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 4:1.

Pod dwie bramki dla londyńskiej drużyny zdobyli Aaron Ramsey oraz Alexandre Lacazette. Honorowe trafienie dla rosyjskiej ekipy zaliczył Aleksandr Golovin.

„Nie było to łatwe spotkanie, ponieważ wyglądali dobrze w ofensywie i szybko kontrowali, gdy traciliśmy piłkę. Wykorzystywali naszą ofensywną grę. Pierwsza połowa była spektakularna i miała szybkie tempo, co nie było dla mnie za dobre, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo jakie kreowali. Miałem nadzieję, że strzelimy, ale także wiedziałem, że oni mogą zrobić to samo. Graliśmy przeciwko dobrze wyszkolonej technicznie drużynie, ale zdobyliśmy parę wspaniałych bramek i do przerwy było już 4-1. Naszym późniejszym celem było, aby nie stracić więcej bramek i strzelić coś jeszcze, jeżeli to możliwe. Pierwsza część zadania się udała, druga już nie. Z drugiej strony, to nam pomoże zachować koncentrację w rewanżu, ponieważ nasza praca nie jest całkiem skończona. Wiemy, że to nie koniec. Musimy pojechać na kolejny mecz w pełni skoncentrowani, aby go wygrać” – powiedział po meczu szkoleniowiec Arsenalu, Arsene Wenger dla arsenal.com.