Napoli lepsze od Empoli

W ramach 29. kolejki włoskiej Serie A Empoli podejmowało na własnym boisku zespół SSC Napoli. Goście odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem przyszło im to wyjątkowo trudno, bowiem mecz skończył się wynikiem 3:2.

Już po pierwszej połowie Napoli prowadziło 3:0. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Roberto Insigne oraz raz Dries Mertens. Nieoczekiwanie w drugiej połowie to Empoli strzeliło dwie bramki. Ich autorami byli Omar El Kaddouri oraz Massimo Maccarone.

” Wygrana nas bardzo cieszy, ale z drugiej strony nie możemy w przyszłości grać na takim ryzyku, jak dzisiaj. W drugiej części gry nasz rywal zagrał agresywniej. Natomiast my nie graliśmy tak, jak było to ustalone. Tym samym będziemy musieli przeanalizować to spotkanie we własnym gronie i szczerze porozmawiać. Naszym celem jest to, aby zapewnić sobie miejsce gwarantujące nam start w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Teraz przed nami przerwa reprezentacyjna, później z kolei czekają nas dwa bardzo ważne spotkania z Juventusem FC” – mówił pomocnik Napoli Marek Hamsik przed kamerą Mediaset Premium.