Pierwsze starcie dla Bayernu

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán miejscowa Sevilla FC podejmowała w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów zespół Bayernu. Bawarczycy okazali się lepsi i wygrali 2:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gospodarze po bramce w 31. minucie Pablo Sarabii. Bayern doprowadził do wyrównania po samobójczym golu Jesus Navas oraz trafieniu już w drugiej części meczu Thiago Alcantary.

evilla była lepsza w pierwszej połowie. Pokazali, że dotarli do tego etapu Ligi Mistrzów nie bez przyczyny. Traciliśmy za często piłkę, nie byliśmy dobrze ustawieni w pomocy i dlatego Sevilla miała swoje szanse. Oczywiście, w przerwie miałem na ten temat do powiedzenie kilka „mocnych” słów.[…] W drugiej połowie mieliśmy już wszystko pod kontrolą i zasłużenie wygraliśmy mecz – powiedział szkoleniowiec FCB,  Jupp Heynckes dla fcbayern.com