Polska pokonała Rumunię

W meczu eliminacji Mistrzostw Świata Rumunia na własnym obiekcie podejmowała reprezentację Polski. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polaków 3:0.

Już w pierwszej połowie było widać dużą przewagę gości. Dobrą grę podopieczni Adam Nawałki skwitowali golem w 11. minucie po pięknej akcji Kamila Grosickiego. Druga połowa była nieco bardziej wyrównana. Rumuni wyszli wyraźnie zmotywowani. Jednak tego dnia wyraźnie lepsza na boisku była reprezentacja Polski. Kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski podwyższył na 2:0 w 83. minucie. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania strzelając swojego drugiego gola. Tym razem Lewandowski najpierw wywalczył rzut karny, który później pewnie wykorzystał.

Po tym meczu Polacy są na pierwszym miejscu grupy E z dorobkiem 10. punktów. Rumuni zajmują dopiero 4. lokatę z 5. oczkami na koncie.