Barcelona deklasuje Manchester City

Fc Barcelona pewnie pokonała na własnym stadionie Manchester City. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0.

Pierwszy kwadrans przyniósł kibicom będącym na Camp Nou dużo emocji. Gospodarze mieli problem z wysokim pressingiem zawodników Pepa Guardioli.  Jednak w 17. minucie za sprawą Leo Messiego zawodnicy z Katalonii wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie chociaż były ku temu okazje.

W drugiej części spotkania Claudio Brawo, naprawiając swój błąd, dotknął piłkę ręką za co został ukarany czerwoną kartką. Ta sytuacja ustawiła dalszą część spotkania. Goście grając w dziesiątkę mieli wielkie trudności z kreowaniem gry. Leo Messi pokonał jeszcze dwukrotnie bramkarza The Citizens oraz dołożył jedną asystę do Neymara. Warto odnotować, że Neymar zmarnował chwilę wcześniej rzut karny. Barcelona podobnie jak Manchester kończyła mecz o jednego zawodnika mniej. Swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 73. minucie dostał Jeremy Mathieu.