Trzynaste zwycięstwo Manchesteru City

Manchester City mierzył się na Etihad Stadium z zespołem West Ham United w 14. kolejce angielskiej Premier League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak goście po golu Angelo Ogbonny. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Nicolasa Otamendiego oraz Davida Silvy.

„Premier League to Premier League. Słyszałem o Fergie Time. Nie było mnie tu w tym okresie, ale każdy widział, co pokazaliśmy w poprzednich grach: Nie poddajemy się. Rozumiem i nie osądzam zespołów, które chcą się bronić, ale naprawdę trudno jest wówczas atakować. Nawet w takich sytuacjach musimy nauczyć się atakować. W Huddersfield mieliśmy więcej problemów, ale West Ham grał tak samo. Zaczęliśmy dobrze w pierwszych 10 minutach gry, ale nie stworzyliśmy odpowiednich sytuacji. Przeprowadziliśmy kilka szybszych ataków i pobudziliśmy naszych fanów po przerwie i strzeliliśmy gola, który był bardzo ważny” – powiedział po spotkaniu Pep Guardiola dla www.mancity.com.