Pewna wygrana Bayernu

Bayern Monachium w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów mierzył się z PSV Eindhoven. Mecz zakończył się zwycięstwem Bawarczyków 4:1.

Już w pierwszej połowie po golach Mullera i Kimmicha Bayern wygrywał 2:0.  Tuż przed przerwą, w 41. minucie  Narsingh zdobył kontaktowego gola. W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Robert Lewandowski, a w 84. minucie wynik spotkania ustalił Arjen Robben. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz w podstawowym składzie.

„Muszę przyznać, że wyglądaliśmy w tym meczu znacznie lepiej niż w ostatni weekend. Moi piłkarze wyciągnęli z tego remisu wnioski i zagrali na dużo wyższym poziomie. Przez siedemdziesiąt minut nasza gra mogła się podobać”- powiedział szkoleniowiec Bayernu Carlo Ancelottii na łamach Soccerway. ” Nie ustrzegliśmy się oczywiście błędów, a PSV mogło zdobyć drugiego gola. Gdyby tak się stało, mogłoby być nerwowo. Najważniejsze są trzy punkty i fakt, że nadal liczymy się w walce o wygranie grupy”- dodał Włoch.